Wersje językowe
Producenci
Promocje
Thomastik Spirocore S42 Orchestra Struny do kontrabasu
Thomastik Spirocore S42 Orchestra Struny do kontrabasu

779,00 zł

Cena regularna: 859,00 zł

Najniższa cena: 859,00 zł
szt.
Fishman Triple Play PRO-TRP-302 Bezprzewodowy kontroler gitarowy
Fishman Triple Play PRO-TRP-302 Bezprzewodowy kontroler gitarowy

1 599,00 zł

Cena regularna: 1 649,00 zł

Najniższa cena: 1 599,00 zł
szt.
Kim jest CARLOS PIÑANA? Alhambra
Kim jest CARLOS PIÑANA? Alhambra

CARLOS PIÑANA

CARLOS PIÑANA to gitarzysta flamenco nowej generacji, łączący tradycję z nowymi wymaganiami interpretacyjnymi tej szlachetnej sztuki
Ten znakomity gitarzysta flamenco koncertuje nie tylko w Hiszpanii, ale także w wielu miastachna całym świecie, takich jak między innymi Paryż, Londyn, Berlin, Oksford i Sztokholm. Na uwagę zasługuje jego udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „François Miterrand” na Mauritiusie.

Rodzina z tradycją flamenco
Urodził się w Kartagenie w Murcji. Carlos jest najmłodszym członkiem rodziny o ważnej tradycji flamenco. Cała jego rodzina jest związana z muzyką, jego brat Pepe Piñana jest gitarzystą a Curro Piñana- piosenkarzem.

Tradycja rozpoczęła się od jego dziadka, Antonio Piñany, piosenkarza i zwycięzcy pierwszego konkursu Cante de las Minas w latach sześćdziesiątych, a była kontynuowana przez znanego gitarzystę Antonio Piñanę, ojca Carlosa. Jak widać, tradycja w rodzinie jest duża, więc naturalnym było, że młody Carlos również zostanie muzykiem.

Carlos Piñana od najmłodszych lat uczył się flamenco równolegle z nauką gry na gitarze klasycznej w Konserwatorium Muzycznym w Kartagenie. W roku 1995 rozpoczął swoją działalność zawodową mocno związaną z nurem flamenco.

Wśród różnych nagród możemy wyróżnić Pierwszą Nagrodę i Bordón Minero na Festiwalu Mines w 1996 r., Krajową Nagrodę Gitarową Ramón Montoyá w Kordobie w 1998 r. Oraz Pierwszą Nagrodę „Sabicas” na Festiwalu Nacional de Jóvenes Flamencos…

Dyskografia
Jego pierwszy album zatytułowany „El cuidado de la esencia” ukazał się w 1996 roku i był albumem, który jak sama nazwa wskazuje, przekazuje tradycję flamenco.

„Palosanto”, „Mundos Flamencos”, „Manos Libres” i „De la raíz al alma” to kolejne tytuły dopełniające jego dzieło.

Ponadto współpracował przy dwóch płytach ze swoim bratem Curro Piñaną, a konkretnie przy „De lo humano y lo divino” i „Cal·librí”.

Współpracował także przy kompilacjach „Con duende” (wspólnie z Camarónem, Menese czy Carmen Linares) oraz „Strictly World 99” wydawanym przez Europejskie Forum Światowych Festiwali Muzycznych.

 

Współpraca z gitarami Alhambra

Carlos Piñana gra na gitarze flamenco Alhambra, model Mengual i Margarit, wykonanej z litego indyjskiego palisandru z tyłu i po bokach, instrumentu, który został specjalnie dostosowany ze specjalną konstrukcją główki.

Co więcej, konstrukcja główki jest taka sama jak w modelu 10 Fp Piñana. W ofercie hiszpańskiego producenta gitar klasycznych - marki Alhambra, znajduje się też budżetowa wersja gitary zbudowanej wg specyfikacji artysty - Carlosa Pinana - model 5 Fp Piñana.

Główne cechy tych modeli to: lity palisander indyjski z tyłu i po bokach oraz lity cedr na górze. Wykończenie 10 Fp Piñana jest matowe, natomiast 5 Fp OP Piñana ma otwarte pory.

Festiwal Narciso Yepes
Carlos Piñana jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego Narciso Yepes, który odbył się w marcu 2017 roku poprzez swoją pierwszą edycję, gdzie makra Alhambra Guitars wspierała to wydarzenie.

Carlos Pinana jest bardzo ważnym artystą w kręgach flamenco, stąd jego wybór marki,z którą związał swoją twórczość mógł być tylko jeden - Alhambra. Zaufanie jakim obdażył producenta hiszpańskich gitar klasycznych zoowocowało świetnymi gitarami w stylu flamenco, które łączą hipszańskie tradycje budowy gitar klasycznych, wraz z nowoczesnym podejściem do rozwiązań technicznych. A wszystko to pod czujnym okiem Carlos Piñany, którego istotne wskazówki pozwalają na wykonanie wyjątkowego instrumentu. Dziś modele flamenco Alhambra Guitars są wyznacznikiem jak buduje się instrumenty dla najlepszych wirtuozów.

W sklepie Kup instrument znajdziesz największy wybór gitar klasycznych marki Alhambra, które są wykonywane ręcznie w Hipszanii. Również specjalnie zbudowane gitary do stylu flamenco są dostępne do Twojej dyspozycji. Zapraszamy na testy oraz po najlepsze okazje cenowe. Modele Alhambra Pinana, oraz wszystkie inne z oferty Alhambra, dostępne na magazynie tylko w kup instrument:

https://kupinstrument.pl/pl/searchquery/pinana/1/desc/5?url=pinana

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl